Народні депутати пропонують посилити гарантії прав військовослужбовців тероборони

14:51, 22 березня 2023
Законопроєкт визначає, що основним документом, що підтверджує права військовослужбовців Сил тероборони ЗСУ, є іменний список, який ведеться в порядку, встановленому Міноборони.
Народні депутати пропонують посилити гарантії прав військовослужбовців тероборони
Джерело фото: ukrinform.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9130, який пропонує посилити гарантії прав військовослужбовців військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

Що означає це «посилення гарантій»?

Законопроєкт пропонує доповнити Закон України «Про основи національного спротиву» новою статтею 24-1 «Гарантії поновлення прав військовослужбовців військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України».

Положеннями нової статті передбачити, що

1. Основним документом, що підтверджує права військовослужбовців військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України, є іменний список військовослужбовців військової частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України, який ведеться в порядку, встановленому Міністерством оборони України.

Відповідно внесення прізвища особи до іменного списку є підставою для здійснення передбачених законодавством дій, пов’язаних з участю особи в передбачених цим Законом заходах національного спротиву, із набуттям статусу військовослужбовця Сил територіальної оборони Збройних Сил України, у випадках, передбачених законом, - надання йому статусу учасника бойових дій, а також надання інших, передбачених Законом України «Про  соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», виплат і допомог від держави.

2. Втрата, пошкодження, внесення недостовірних відомостей до іменного списку військовослужбовців військової частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а так само порушення встановлених законодавством строків внесення змін до нього тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.

3. У разі втрати, пошкодження іменного списку, невнесення прізвища військовослужбовця до іменного списку, внесення недостовірних відомостей до іменного списку такий список формується, доповнюється за рішенням комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної в Міністерстві оборони України, що приймається не пізніше ніж у десятиденний строк з дня звернення до неї.

4. Право ініціювання внесення змін до іменного списку, зокрема з метою поновлення порушених прав, належить військовослужбовцеві Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а у разі його загибелі (смерті) чи поранення (контузії) – його близьким родичам.

5. При розгляді питання щодо внесення змін до іменного списку військовослужбовців військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України достатніми для підтвердження правомірності змін вважаються свідчення (заяви) щонайменше двох військовослужбовців цієї військової частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України, підписи яких повинні бути засвідчені нотаріально, та які мають документальне підтвердження своєї служби в цій військовій частині за період, за який вони свідчать, або наявність бойового наказу, бойового і попереднього бойового розпорядження, або відомості про видачу зброї та амуніції.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

 

Нестандартний підхід до поділу майна та отримання аліментів при розлученні – прямий ефір
Telegram канал Sud.ua
Нестандартний підхід до поділу майна та отримання аліментів при розлученні – прямий ефір
Головне про суд