Комітет ВР підтримав встановлення пенсій за особливі заслуги борцям за незалежність України

07:00, 13 жовтня 2022
Пропонується встановити у розмірі 200 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.
Комітет ВР підтримав встановлення пенсій за особливі заслуги борцям за незалежність України

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики рекомендує Верховній Раді ухвалити у першому читанні законопроєкт № 8032 про внесення змін до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (щодо борців за незалежність України у XX столітті), який передбачає виплату пенсій за особливі заслуги особам, що мають статус борців за незалежність.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 1 Закону "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" та передбачити, що пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України, які відповідно до Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» мають статус борців за незалежність України у XX столітті та відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» зазнали репресій за політичними або релігійними мотивами у формі позбавлення волі (ув’язнення) або примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу і реабілітовані у встановленому законом порядку.

Пенсію за особливі заслуги борцям за незалежність України у ХХ столітті пропонується встановити у розмірі 200 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. За розрахунком авторів законопроєкту, на його реалізацію потрібно щорічно 12 мільйонів гривень.

Згідно зі статтею 5 закону пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, і становить до 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Станом на 12 жовтня прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить трохи більше 2 тисяч гривень. З 1 грудня його розмір зросте до 2093 гривень. Передбачається встановлення надбавок до пенсії.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», 7 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні інший законопроект 7649, співавтором якого виступає Третьякова, який дозволяє задіяти меценатів у пенсійний процес. Також він передбачає можливість сплати пенсійних внесків за родичів.

Як відомо, раніше міністр соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, що для підвищення пенсій в Україні хочуть задіяти меценатів.

Автор: Ярослав Конощук 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Обрання нового голови Касаційного господарського суду Верховного Суду, онлайн
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Анатолій Сандурський
    Анатолій Сандурський
    заступник Голови Служби безпеки України України