Коли ЄСПЛ відмовляє у відшкодуванні моральної шкоди в грошовому еквіваленті

14:05, 29 января 2021
Іноді у позитивному для заявників рішенні ЄСПЛ за констатацією факту порушення конвенційних гарантій слідує відмова у відшкодуванні моральної шкоди в грошовому еквіваленті.
Коли ЄСПЛ відмовляє у відшкодуванні моральної шкоди в грошовому еквіваленті
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Кескін проти Нідерландів» (№ 2205/16), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Вахапа Кескіна засудили до дев’яти місяців позбавлення волі за організацію шахрайства, вчиненого через компанію. Також його зобов’язали відшкодувати 59,3 тис. євро завданих збитків.

Він подав апеляцію стверджуючи, що не керував злочином і вимагав перехресного допиту семи свідків, показання яких були використані як докази у справі. І хоча цю вимогу підтримала сторона обвинувачення, апеляційний суд відхилив її як необгрунтовану. Втім, строк обмеження волі був зменшений на третину.

Верховний суд, куди звернувся засуджений і стверджував про нездатність забезпечити справедливий судовий розгляд, визнав скаргу неприйнятною.

Тоді Кескін звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 6 §1 та 3 (d) (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на неможливість поставити запитання свідкам.

Оскільки Конвенція гарантує кожному, хто обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення, право допитувати свідків обвинувачення або вимагати, щоб їх допитали, а також вимагати виклику й допиту свідків захисту на тих самих умовах, що й свідків обвинувачення, ЄСПЛ констатував порушення конвенційних гарантій.

Разом із тим, суд постановив, що виявлення порушення складало достатню справедливу сатисфакцію щодо моральної шкоди, завданої заявнику.

Тож високі судді вирішили, що держава-відповідач має виплатити Кескіну лише 692 євро і 65 центи як відшкодування його видатків і витрат.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, як колишній народний депутат Сергій Лещенко намагався у ЄСПЛ отримати 12 тисяч євро компенсації від України.

Також ЄСПЛ опублікував рішення у справі, де заявники скаржилися на те, що їхні рахунки перебували під арештом протягом 10 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Руслан Гринчук
    Руслан Гринчук
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Надія Губенко
    Надія Губенко
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді