Вінницький апеляційний суд захистив права учасника АТО на прийняття спадщини

17:35, 25 ноября 2019
Військовий пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважної причини.
Вінницький апеляційний суд захистив права учасника АТО на прийняття спадщини
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Апеляційний суд захистив права учасника антитерористичної операції З. із Тростянецького району. Він задовольнив його апеляційну скаргу і скасував рішення першої інстанції.

Також колегія суддів визначила позивачу додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після матері: земельної ділянки (паю) та будинку з господарчими спорудами. Водночас установила: районний суд безпідставно відмовив чоловіку в задоволенні його позову.  Своє рішення той мотивував тим, що З. не довів наявність об`єктивних, непереборних та поважних причин, які перешкоджали протягом двох років з дня  закінчення обставин, що були ймовірною  перешкодою, а саме з 13 травня 2016 року, звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Тобто, військову службу З. в зоні АТО суд першої інстанції не розцінив як важливу підставу невчасного подання документа.

Апеляційний суд із таким висновком не погодився, адже  старший офіцер відділення запасу і кадрів З. із березня 2015-ого року по квітень 2016-ого проходив військову службу по частковій мобілізації. Це підтверджує довідка Тростянецького об’єднаного військового комісаріату. Матір же чоловіка померла у серпні 2015-ого.

ВАС у своїй постанові роз’яснив, що за позовом спадкоємця,  який пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Поважними підставами пропуску строку визнаються, зокрема, тривала хвороба спадкоємців, велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна, складні умови праці, які, зокрема, пов’язані  з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними,  перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних сил України,  необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо. Втім, суд першої інстанції належної уваги на це не звернув.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про постанову КЦС ВС щодо доведення обсягу та вартості спадкового майна.

Також ми писали, за яких умов спірна квартира має бути повернута спадкоємцю продавця.

 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Плахтій
    Інна Плахтій
    член Вищої ради правосуддя
  • Віталій Галаган
    Віталій Галаган
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва
  • Олена Губська
    Олена Губська
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді