Швеція надає Україні новий енергетичний пакет на 56 млн євро

21:12, 28 травня 2024
Швеція фінансує стабільне енергопостачання в Україні на 56 млн євро.
Швеція надає Україні новий енергетичний пакет на 56 млн євро
Джерело фото: gettyimages
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Уряд Швеції оголосив про надання нового енергетичного пакету для України на загальну суму 650 мільйонів шведських крон (понад 56 мільйонів євро). Про це повідомила прес-служба уряду Швеції.

Зазначено, що ця підтримка спрямована на забезпечення стабільного енергопостачання в Україні, аби основні державні послуги, такі як школи, лікарні, транспорт, водопостачання та бізнес, могли продовжувати функціонувати без перешкод.

Нова допомога фінансується з бюджету допомоги Швеції і управляється Sida (Шведське агентство міжнародного розвитку) від імені уряду. Пакет підтримки складається з двох частин:

 • 500 мільйонів шведських крон буде надано через Фонд енергетичної підтримки України організації «Енергетичне співтовариство».
 • 150 мільйонів шведських крон – через Програму розвитку ООН (ПРООН).

Уряд Швеції підкреслює, що підтримка через ПРООН буде спрямована на термінове будівництво енергетичної інфраструктури в Україні.

Через високі потреби в технічному обладнанні та інших ресурсах для виробництва енергії, таких як генератори, трансформатори, установки та навчання персоналу, пріоритет надаватиметься Харкову. Проте допомогу зможуть отримати й інші регіони України, зокрема Одеса, Київ і Миколаїв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Сьогодні день народження святкують
 • Микола Матущак
  Микола Матущак
  суддя Хмельницького апеляційного суду
 • Галина Шашуріна
  Галина Шашуріна
  суддя Сихівського районного суду м. Львова
 • Віктор Кичун
  Віктор Кичун
  суддя Конституційного Суду України