Кабмін схвалив законопроект, яким змінюються підходи до культурної спадщини в контексті дерусифікації

18:10, 2 грудня 2022
Відтепер існуватимуть правові підстави для вилучення пам’яток культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, що є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології.
Кабмін схвалив законопроект, яким змінюються підходи до культурної спадщини в контексті дерусифікації
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

2 грудня за пропозицією Міністерства культури, уряд схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо незанесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України окремих об'єктів культурної спадщини».  Про це повідомляє Мінкульт. 

Відтепер існуватимуть правові підстави для вилучення пам’яток культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, що є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології. Зміни до законодавства потрібні, аби посилити позиціонування України в новому геополітичному контексті, як центру демократії й свободи. 

«Змінити  державну політику щодо збереження та захисту культурної спадщини необхідно саме зараз, адже вона  є одним з головних чинників формування української ідентичності. Запит українського суспільства, виснаженого російською агресією та звірствами російської армії, на зміни дуже високий. Саме зараз переосмислення та пошук нових змістів й загальнолюдських ціннісних наративів є найбільш актуальним. Маємо позбавити український культурний простір від постколоніального баласту»,  сказав Олександр Ткаченко. 

Законопроєкт передбачає внесення змін до статей 13, 15 та доповнення новою статтею 151 Закону України «Про охорону культурної спадщини» шляхом розширення пам’яток, які не підлягають занесенню до Реєстру об'єкти культурної спадщини та доповненням критеріями віднесення об’єктів культурної спадщини до символів російської імперської або радянської тоталітарної політики. 

Далі проєкт Закону має розглянути та прийняти Верховна Рада України.

Нагадаємо, що уряд погодив обсяг придбання АРМА військових облігацій. 

Також Кабмін об’єднав Мінінфраструктури та Міністерство розвитку громад та територій.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Telegram канал Sud.ua
Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Павло Григорович
    Павло Григорович
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва