Податкова повідомлятиме НАБУ про виявлені під час перевірок платників податків факти, які можуть свідчити про надання хабарів, - законопроект Кабміну

17:35, 5 грудня 2023
Уряд пропонує, аби Податкова служба повідомляла до НАБУ про обставини, які свідчать про надання хабарів бізнесом.
Податкова повідомлятиме НАБУ про виявлені під час перевірок платників податків факти, які можуть свідчити про надання хабарів, - законопроект Кабміну
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Національне антикорупційне бюро буде отримувати повідомлення від Податкової служби у разі виявлення податківцями фактів надання бізнесом хабарів.

Так, Кабмін на засіданні 5 грудня схвалив проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях. Як повідомляє представник Уряду у парламенті Тарас Мельничук, у законопроекті йдеться про наступне.

Доповнено поняття Кодексу обставинами (фактами), які можуть свідчити про надання платником податків неправомірної вигоди службовій особі іноземної держави та положенням, що при їх виявленні контролюючий орган керується відповідним переліком Національного антикорупційного бюро України, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті.

Передбачено надання контролюючими органами НАБУ повідомлення про виявлені під час перевірок платників податків обставини (факти), які можуть свідчити про надання неправомірної вигоди, та інформування про це платника податків.

Збільшено строки зберігання документів платника податків у разі отримання ним інформації про обставини (факти), які можуть свідчити про надання ним неправомірної вигоди.

Передбачено сплату штрафу платником податку в разі зазначення ним у податковій декларації з податку на прибуток підприємств різниці, визначеної за результатами виявлених контролюючими органами під час перевірки обставин (фактів), які можуть свідчити про неправомірну вигоду, у розмірі 7,5% від суми такої різниці.

Передбачено проведення документальної позапланової перевірки платника податків, щодо якого винесено вирок суду за пропозицію, обіцянку чи надання неправомірної вигоди і такі діяння могли мати вплив на суму витрат, які були враховані при визначенні об’єкта оподаткування тощо.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Олексій Плахов
  Олексій Плахов
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Оксана Чус
  Оксана Чус
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Олег Білоус
  Олег Білоус
  суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
 • Анатолій Радчук
  Анатолій Радчук
  голова Одеського окружного адміністративного суду