Кабмін збільшив нормативну вартість однієї експертогодини зі 143 до 378 грн

15:15, 5 грудня 2023
Збільшується вартість проведення експертиз, що призначаються у кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення, та досліджень за матеріалами кримінальних проваджень, що призначаються органами досудового розслідування, прокуратури та суду.
Кабмін збільшив нормативну вартість однієї експертогодини зі 143 до 378 грн
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Нормативна вартість однієї експертогодини у державних спеціалізованих установах судової експертизи буде становити не 143 гривні, а 378,64 грн.

Так, опубліковано постанову Уряду №1259, яка прийнята 1 грудня.

Нею внесені зміни до п. 12 Інструкції про порядок і розміри компенсації (відшкодування) витрат та виплати винагороди особам, що викликаються до органів досудового розслідування, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення, та виплати державним спеціалізованим установам судової експертизи за виконання їх працівниками функцій експертів і спеціалістів.

А саме, збільшено нормативну вартість однієї експертогодини задля забезпечення її відповідності фактичним витратам на проведення експертизи державними спеціалізованими установами судових експертиз та підвищення ефективності діяльності таких установ.

Нагадаємо, саму Інструкцію було затверджено постановою Уряду ще в 1996 році.

Отже, вартість проведення експертиз, що призначаються у кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення, та досліджень за матеріалами кримінальних проваджень, що призначаються органами досудового розслідування, прокуратури та суду, буде визначатися відповідно до нормативної вартості однієї експертогодини у державних спеціалізованих установах судової експертизи, що становитиме 378,64 грн, та з урахуванням фактично витраченого часу на проведення судової експертизи.

У разі проведення біологічної експертизи до розміру вартості проведення експертиз додається вартість фактично витрачених матеріалів (крім канцелярських товарів) та реактивів, яка визначається за окремою калькуляцією.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Олексій Плахов
  Олексій Плахов
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Оксана Чус
  Оксана Чус
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Олег Білоус
  Олег Білоус
  суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
 • Анатолій Радчук
  Анатолій Радчук
  голова Одеського окружного адміністративного суду