Арахамія: Якщо порівнювати податкову з митницею, то ситуація у податковій значно краща

15:14, 7 лютого 2023
Давид Арахамія та Данило Гетманцев вважають ситуацію з керівницею податкової служби Києва Оксаною Датій «незрозумілою», і в цілому, якщо порівняти податкову з митницею, то «ситуація у податковій значно краща».
Арахамія: Якщо порівнювати податкову з митницею, то ситуація у податковій значно краща
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в інтерв’ю Forbes заявив, що «у країні, яка просякнута корупцією, зловживання можуть бути у будь-якій сфері». «Але нашим іноземним партнерам важливо бачити, щоб ця корупція не була вертикальною», - додав він.

На запитання, чому керівниця Податкової служби Києва Оксана Датій, незважаючи на обшук, так і не отримала підозри, Арахамія заявив, що йому «теж не до кінця зрозуміла ця справа». «Масштаби зловживань там перевищують загальні обсяги відшкодування ПДВ», - додав він.

На запитання, чи слід проводити кадрові зміни у податковій, Давид Арахамія відповів, що «якщо порівнювати податкову з митницею, то ситуація там значно краща».

«У них (у податковій – прим. ред.) склалася практика, що у разі навіть натяку на хабарництво на будь-якому рівні у відставку йде усе керівництво вертикалі, де це сталося. Так вже було, наприклад, у Тернополі, Рівному та Дніпрі. Це легко зробити, адже після пандемії COVID-19 усі керівники мають статус в. о., тож їх можна звільнити в один день», - підкреслив Арахамія.

Подібні твердження в інтерв’ю НВ озвучив голова Комітету ВР з питань податкової політики Данило Гетманцев.

«Реально боротьба з корупцією у податковій почалася ще рік тому, до війни. І продовжувалася протягом всього 2022 року. Робота в 2022 році йшла безпрецедентна.  Скажімо, якщо якусь людину зловили на хабарі, то в відставку йшло все керівництво цієї людини.

Я особисто зустрічався в 2022 році з двома генеральними прокурорами (тобто, Іриною Венедіктовою та Андрієм Костіним – прим. ред.) та просив організувати роботу щодо вичищення рядів Державної податкової служби. Тому, безперечно, краще пізно, ніж ніколи. Головне, аби те, що ми бачимо зараз, не перетворилося в чергове шоу обшуків з пшиком в результаті», - заявив Гетманцев.

Також Гетманцев назвав обшуки в Оксани Датій «інформаційною кампанією».

«Ми бачимо велику інформаційну кампанію, яка мені насправді не зовсім зрозуміла. Мені хотілося, аби дійсно працівники правоохоронних органів відпрацьовували свою роботу, а не працювали фахівцями з СММ чи піару», - сказав Гетманцев.

Він поставив під сумнів, як і Давид Арахамія, цифру у 30 млрд (за словами ДБР, керівництво ГУ ДПС у м. Києві причетне до схем незаконного отримання відшкодування ПДВ, в результаті яких у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн).

Стосовно можливих результатів цих обшуків, Гетманцев вважає, що «юридично ми нічого не можемо пред'явити, але є ще певна моральна складова, яка жорстко б'є по іміджу Податкової та держави». Про це він сказав в інтерв’ю Українським новинам.

Нагадаємо, 1 лютого ДБР повідомило, що працівники ДБР викрили керівницю податкової служби Києва на багатомільйонних оборудках:

«Зловживаючи владою та службовим становищем виконуюча обов’язки начальника київської податкової за гроші приймала рішення щодо невідповідності критеріям ризиковості платників податків для низки підприємств.

Зокрема, виконуюча обов’язки начальника київської податкової є Головою Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у місті Києві.

Вона разом з іншими членами комісії без законних на те підстав приймала рішення про відповідність або невідповідність критеріям ризиковості платників податків, що спричинило тяжкі наслідки.

Крім того, за оперативними даними, вона реалізовувала через своїх довірених осіб схеми щодо штучного завищення валових витрат деякими підприємствами, ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП та подання недостовірних відомостей про доходи.

За експертними оцінками до тіньового обігу потрапляло понад 15 млрд грн.

В іншому епізоді керівництво ГУ ДПС у м. Києві причетне до схем незаконного отримання відшкодування ПДВ, в результаті яких у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн.

Посадовці податкової «не помічають» цих схем, підтримують їх існування або напряму беруть в них участь за систематичне отримання оплати своїх «послуг».

Також оперативники ДБР досліджують спосіб життя в. о. начальника Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, який не відповідає рівню її офіційних доходів: вона має 3 квартири в Києві загальною вартістю приблизно 1 млн доларів США, будинок поблизу Києва вартістю приблизно 200 тисяч доларів США, дві автівки вартістю приблизно 150 тисяч доларів США.

При цьому одне з авто посадовиці вартістю приблизно 100 тисяч доларів США записане на її особистого водія, доходи якого за останні роки склали не більше 8 тисяч доларів США.

Також жінка користується дорогими прикрасами, виключно дорогим брендовим одягом, золотими годинниками та іншими елітними речами.

Загальна сума встановлених необґрунтованих активів посадовиці складає близько 1,4 млн доларів США.

У межах розслідування кримінального провадження щодо зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, працівники ДБР проводять обшуки за місцем проживання та роботи фігурантки. Під час слідчих дій вже знайдено 158 тисяч доларів США, 530 тисяч грн та 2,2 тисячі євро, елітні годинники, автомобілі та інше.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора».

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Telegram канал Sud.ua
Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Сергій Дячук
    Сергій Дячук
    суддя Святошинського районного суду міста Києва
  • Юлія Черняк
    Юлія Черняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді