Українці в Чехії мають бути готовими жити за власний кошт

08:16, 27 лютого 2024
Українці, що залишаться після 2025 року в Чехії, мають бути економічно самодостатніми.
Українці в Чехії мають бути готовими жити за власний кошт
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан, відповідаючи на питання українських біженців під час дебатів у Празі, заявив, що умовою для довгострокового перебування у Чехії після березня 2025 року буде економічна самодостатність та незалежність від системи допомоги. Про це повідомляє proukrainu.blesk.cz.

Зараз триває онлайн-реєстрація на продовження тимчасового захисту для українців до березня 2025 року, максимального терміну дії директиви ЄС про тимчасовий захист. Під час дебатів у Празі учасники запитали голову МВС Чехії, чи зможуть українці, які працюють, інтегруються та вивчили чеську мову, залишатися у країні після закінчення тимчасового захисту.

"Зрозуміло, однією з умов буде те, про що ви питаєте – це економічна самодостатність, наявність роботи, незалежність від нашої системи допомоги. Такі люди, звичайно, отримають певний тип права на довгострокове перебування", – сказав Ракушан.

Він також додав, що якщо війна в Україні триватиме, то певний тип тимчасового захисту у Чехії залишатиметься і після березня 2025 року. "Тим людям, які тут захочуть залишитися надовго, ми хочемо дати можливість перейти до іншого типу права на перебування", – підкреслив міністр внутрішніх справ.

Проте остаточні рішення залежатимуть від загальних висновків ЄС, а також уряд планує обговорити ці питання з опозицією, щоб забезпечити довготривалі та стабільні правові підстави для перебування українських біженців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Telegram канал Sud.ua
Закон про мобілізацію: наслідки для військовозобов’язаних, що буде з відстрочкою
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Андрій Грушицький
    Андрій Грушицький
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
  • Алла Корніюк
    Алла Корніюк
    суддя Хмельницького апеляційного суду