Парламент Румунії визнав Голодомор геноцидом українського народу

15:00, 24 листопада 2022
Румунія визнає Голодомор злочином проти українського народу та людства.
Парламент Румунії визнав Голодомор геноцидом українського народу

Румунський парламент проголосував за декларацію з засудженням навмисного голоду (Голодомору), якому український народ був підданий у 1932–1933 роках. Про це повідомляє румунська служба Радіо Свобода.

Депутати обох палат румунського парламенту проголосували 248 голосами «за» (один депутат утримався) за ухвалення документа.

Заява, яку на пленарному засіданні зачитав депутат від групи національних меншин Ніколає Мирослав Петрецький, визнає Голодомор злочином, вчиненим проти українського народу та людства. Про це повідомляє Agerpres.

У документі висловлюється солідарність з українським народом і віддається данина пам’яті жертвам навмисного голоду. Декларація також засуджує злочинний спосіб, у який румуни з Бессарабії були піддані свідомому голоду, примусовій колективізації в 1946–1947 роках.

Європейська інтеграція, йдеться в документі, базується на примиренні та прийнятті трагічних моментів в історії 20-го століття, для побудови спільного майбутнього, заснованого на спільних цінностях і принципах, і вшанування пам’яті трагедій такого роду допомагає запобігти подібним подіям у майбутньому.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Info news social link
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
У Верховному Суді обговорюють наслідки скасування Господарського кодексу, ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Клименчук
    Наталія Клименчук
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
  • Євген Мартинов
    Євген Мартинов
    голова Шевченківського районного суду міста Києва
загрузка...